Dział Projektów

Nabór uzupełniający na realizację studiów doktoranckich w ramach projektu „BioTechNan”

Data: 01.06.2019

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

O przyjęcie do projektu mogą ubiegać się wyłącznie osoby spełniające formalne kryteria udziału w projekcie, tj. zostały przyjęte na stacjonarne studia doktoranckie na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej w rekrutacji podstawowej na rok akademicki 2018/2019 i realizują studia zgodnie z programem.

Temat badawczy, przewidziany do realizacji na studiach doktoranckich w ramach projektu dotyczyć będzie projektowania, syntezy i badania aktywności biologicznej (in vitro, in cellulo, in vivo) nowych inhibitorów wirusowych proteaz serynowych i cysteinowych.
Realizacja zadań badawczych w ramach ww. projektu wiąże się z posiadaniem wiedzy w zakresie:
 - syntezy organicznej, w szczególności chemia fosforu, synteza peptydów, peptydomimetyków, pochodnych boronowych, amidów i keto amidów,
-  NMR, MS, HPLC,
- podstaw projektowania związków biologicznie aktywnych (inhibitorów enzymów, interkalatorów oddziaływań białko-białko/białko-ligand),
- praktycznej znajomość badania kinetyki enzymów, badania inhibicji enzymów,
- podstaw ekspresji białek w systemach prokariotycznych.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do projektu zobowiązane są do złożenia wniosku, zawierającego:
- wynik osiągnięty w rekrutacji stacjonarne studia doktoranckie,
- temat przewidywanej rozprawy doktorskiej, wpisujący się we wskazany wyżej obszar badawczy, wraz z wykazaniem jej interdyscyplinarnego charakteru,
-  zwięzłą informację na temat aktywności naukowej kandydata (osiągnięciach naukowych, udziale w projektach badawczych, działaniach popularyzujących naukę), odbytych stażach i praktykach, ukończonym innym kierunku studiów,

Wnioski podpisane przez doktoranta oraz opiekuna naukowego należy składać w Biurze Projektu (budynek A1, pokój 107) lub w sekretariacie studiów doktoranckich (budynek C-6, pokój 132 b) w terminie do 10 czerwca 2019 r.

Kandydaci spełniający kryteria udziału w projekcie zostaną zaproszeni do udziału w rozmowie kwalifikacyjnej, podczas której zostanie oceniona koncepcja pracy doktorskiej, poziom jej interdyscyplinarności oraz znajomość języka angielskiego.

Uwaga! Kandydat zakwalifikowany do udziału w projekcie będzie zobowiązany do nadrobienia różnic programowych, tj. zaliczenia interdyscyplinarnych kursów dydaktycznych przewidzianych w programie Interdyscyplinarnych Środowiskowych Studiów doktoranckich oraz realizacji 30 godzin kursu z oferty interdyscyplinarnych kursów dydaktycznych prowadzonych w jednostkach organizacyjnych Partnerów projektu. 

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję