Dział Projektów

ERASMUS PLUS

Jest to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Celem jest wspieranie studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. Wraz z nową perspektywą finansową poszerzono założenia Erasmusa+, który w rezultacie stał się bardziej innowacyjny i inkluzywny, a także bardziej cyfrowy. Będzie miał też kluczowe znaczenie dla planowanego do 2025 r. utworzenia Europejskiego Obszaru Edukacji, dzięki któremu Unia Europejska zamierza m.in. zapewnić wszystkim młodym ludziom dostęp do edukacji i szkoleń jak najwyższej jakości, umożliwić osobom uczącym się łatwe przemieszczanie się między systemami edukacji w różnych krajach, a także dać im możliwość znalezienia pracy w całej Europie. Narodową Agencją Programu Erasmus+ i jego realizatorem w Polsce jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Budżet programu na lata 2021–2027 wynosi 26,2 miliarda euro.

Sektory Erasmus Plus:

1. Edukacja szkolna
2. Kształcenie i szkolenia
3. Szkolnictwo wyższe
4. Edukacja dorosłych
5. Młodzież
6. Sport
7. Jean Monnet

Do udziału w programie Erasmus plus uprawnione są instytucje, organizacje publiczne oraz prywatne wspierające edukację formalną oraz uczenie się pozaformalne i nieformalne osób w każdym wieku.
Oferta programu jest skierowana do osób fizycznych oraz różnych organizacji. Kryteria uczestnictwa różnią się w zależności od kraju i rodzaju projektu.
Kraje mogące uczestniczyć we wszystkich akcjach programu Erasmus plus:
27 krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz kraje i terytoria zamorskie

Państwa trzecie stowarzyszone z programem:
- Islandia, Liechtenstein, Norwegia
- Kraje kandydujące do Unii Europejskiej: Turcja, Północna Macedonia, Serbia

Niektóre z działań w ramach programu Erasmus plus są dozwolone dla organizacji z krajów trzecich niestowarzyszonych z programem.

Wnioski należy składać drogą elektroniczną zgodnie z zasadami konkursu na stronie Funding & Tenders opportunities

Inną możliwością złożenia wniosku jest wysłanie, najpóźniej w ciągu 24 godzin po oficjalnym terminie składania wniosków, wiadomości e-mail na adres eforms@erasmusplus.org.pl

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie autoryzuje żadnych komercyjnych podmiotów oferujących szkolenia bądź wsparcie w przygotowaniu wniosków do programu. Dofinansowanie przyznane na realizację zadań projektowych w żadnej części nie może być przeznaczone na opłatę za przygotowanie wniosku projektowego.

Zarządzanie projektem oraz żadne inne kluczowe zadania związane z realizacją projektu nie mogą być zlecone firmie zewnętrznej bądź też osobie niezwiązanej formalnie z organizacją beneficjenta.
Szczegółowe zasady współpracy z podmiotami zewnętrznymi są opisane w Warunkach Ogólnych do Umów (Zał. I do Umowy Finansowej) oraz Zasadach Finansowych i Umownych (Zał. III do Umowy Finansowej), Standardach Jakości Erasmusa - pkt II. (dla Akcji 1) oraz Przewodniku po programie Erasmus+ - Rozdz.: Akredytacja w Programie Erasmus w Dziedzinie Kształcenia i Szkolenia…; Kryteria wykluczające.

Szczegółowe zasady finansowania dla poszczególnych sektorów i akcji są opisane w Zasadach Finansowych i Umownych w Załączniku 3 do Umowy Finansowej.
https://erasmusplus.org.pl/brepo/panel_repo_files/2021/11/09/jjv7zz/pl-2021-ka1-sch-zal-iii-2021-09-28-update1.docx

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję