Polskie Powroty 2018:
- Wszelkie zmiany Umowy wymagają aneksu zawartego w formie pisemnej pod rygorem nieważności, chyba że w Umowie zastrzeżono odmiennie.
- Beneficjent wraz z Powracającym Naukowcem zobowiązany są złożyć pisemny i wyczerpująco uzasadniony wniosek, określający proponowane zmiany Umowy.
- Beneficjent wraz z Powracającym Naukowcem uprawnieni są do dokonania zmiany harmonogramu płatności będącego częścią Wniosku wyłącznie za zgodą Agencji.
- Zmiana Umowy wywołująca skutki finansowe w danym roku budżetowym może być dokonana nie później niż do dnia 15 listopada danego roku.
- Beneficjent wraz z Powracającym Naukowcem uprawnieni są do zmiany terminów realizacji działań w harmonogramie Projektu o nie więcej niż 6 miesięcy, o ile zmiany te są zgodne z zasadami Programu i nie wpływają na okres realizacji Projektu.
- Beneficjent i Powracający Naukowiec uprawnieni są do dokonania zmian w aktywnościach/działaniach zaplanowanych we Wniosku za zgodą Agencji. Zasadność zmian będzie oceniana przez Zespół. Wszelkie dokonane zmiany należy opisać w najbliższym Raporcie częściowym lub Raporcie końcowym.
- Powracający Naukowiec oraz Beneficjent zobowiązani są do powiadamiania Agencji o zmianie istotnych danych ujętych w Umowie m.in.: zmianie nazwiska adresu Powracającego Naukowca, zmianie nazwy Beneficjenta, adresu, numeru REGON i NIP, w terminie do 7 dni pod rygorem, że wszelkie czynności dokonane przez Agencję przy użyciu nieaktualnych danych będą skuteczne względem Powracającego Naukowca oraz Beneficjenta.
SPRAWOZDAWCZOŚĆ
- Beneficjent wraz Powracającym Naukowcem są zobowiązani do uzgodnienia i wspólnego składania corocznych raportów częściowych oraz raportu końcowego za pośrednictwem systemu teleinformatycznego Agencji.
- Raport częściowy składa się w terminie do 31 stycznia każdego roku za rok poprzedzający, z zastrzeżeniem, że pierwszy raport częściowy składany jest za rok kalendarzowy, w którym okres realizacji projektu wyniósł co najmniej 6 miesięcy.
- Raport końcowy składa się do 60 dni od terminu zakończenia realizacji projektu wskazanego w Umowie.
Więcej szczegółów na stronie:
https://nawa.gov.pl/naukowcy/polskie-powroty/poprzednie-nabory/nabor-zakonczony-2018/ogloszenie
Polskie Powroty 2019
- Wszelkie zmiany Umowy wymagają aneksu zawartego w formie pisemnej pod rygorem nieważności, chyba że w Umowie zastrzeżono odmiennie.
- Beneficjent w porozumieniu z Powracającym Naukowcem zobowiązany są złożyć pisemny i wyczerpująco uzasadniony wniosek, określający proponowane zmiany Umowy
- Beneficjent w porozumieniu Powracającym Naukowcem jest uprawniony do dokonania zmiany harmonogramu płatności będącego częścią Wniosku wyłącznie za zgodą Agencji.
- Zmiana Umowy wywołująca skutki finansowe w danym roku budżetowym może być dokonana nie później niż do dnia 15 listopada danego roku.
- Beneficjent w porozumieniu z Powracającym Naukowcem jest uprawniony do zmiany terminów realizacji działań w harmonogramie Projektu o nie więcej niż 6 miesięcy, o ile zmiany te są zgodne z zasadami Programu i nie wpływają na okres realizacji Projektu.
- Beneficjent i Powracający Naukowiec uprawnieni są do dokonania zmian w aktywnościach i działaniach zaplanowanych we Wniosku za zgodą Agencji. Zasadność zmian będzie oceniana przez Zespół.
- Wszelkie dokonane zmiany należy opisać w najbliższym Raporcie częściowym lub Raporcie końcowym.
- Wszelka korespondencja związana z realizacją Umowy będzie prowadzona przy wykorzystaniu systemu teleinformatycznego Agencji. W przypadku braku możliwości wykorzystania systemu teleinformatycznego Agencji korespondencja będzie prowadzona w formie pisemnej i kierowana na adresy wskazane w Umowie.
SPRAWOZDAWCZOŚĆ
- Beneficjent wraz Powracającym Naukowcem są zobowiązani do uzgodnienia i wspólnego składania corocznych raportów częściowych oraz raportu końcowego, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego Agencji.
- Raport częściowy jest składany w terminie do 31 stycznia każdego roku za rok poprzedzający. Nie jest wymagany za rok, w którym realizacja projektu trwała 6 miesięcy lub krócej.
- Raport końcowy jest składany do 60 dni od terminu zakończenia realizacji projektu wskazanego w Umowie.
- W przypadku problemów technicznych z formularzami Raportów częściowych i końcowego dopuszcza się możliwość składania Raportów, wezwań do uzupełnienia w formie papierowej.
Więcej szczegółów na stronie:
https://nawa.gov.pl/naukowcy/polskie-powroty/poprzednie-nabory/nabor-zakonczony-2019/ogloszenie
Polskie Powroty nabór uzupełniający 2021
Wszelkie zmiany Umowy wymagają aneksu zawartego w formie pisemnej pod rygorem nieważności z wyłączeniem zmian opisanych poniżej w p-kt. 1, 2 i 3. Beneficjent w porozumieniu z Powracającym Naukowcem zobowiązany jest złożyć pisemny i wyczerpująco uzasadniony wniosek, określający proponowane zmiany Umowy.
Aneksu nie wymaga:
- zmiana harmonogramu płatności będącego częścią Wniosku wyłącznie za zgodą Agencji. Zmiana Umowy wywołująca skutki finansowe w danym roku budżetowym może być dokonana nie później niż do dnia 15 listopada danego roku.
- zmiana terminów realizacji działań w harmonogramie Projektu o nie więcej niż 6 miesięcy, o ile zmiany te są zgodne z zasadami Programu i nie wpływają na okres realizacji Projektu.
- zmiana w aktywnościach i działaniach zaplanowanych we Wniosku za zgodą Agencji. Zasadność zmian będzie oceniana przez Zespół oceniający. Wszelkie dokonane zmiany należy opisać w najbliższym Raporcie częściowym lub Raporcie końcowym.
Beneficjent jest zobowiązany do powiadamiania Agencji o zmianie istotnych danych ujętych w Umowie m.in.: zmianie nazwiska Powracającego Naukowca, zmianie nazwy Beneficjenta, adresu, numeru REGON i NIP, w terminie do 7 dni pod rygorem, że wszelkie czynności dokonane przez Agencję przy użyciu nieaktualnych danych będą skuteczne względem Powracającego Naukowca oraz Beneficjenta. Zmiana adresu do korespondencji oraz danych kontaktowych, o których mowa w ust. 3 nie wymagają zawarcia aneksu do Umowy.
Wszelka korespondencja związana z realizacją Umowy będzie prowadzona przy wykorzystaniu systemu teleinformatycznego Agencji. W przypadku braku możliwości wykorzystania systemu teleinformatycznego Agencji korespondencja będzie prowadzona w formie pisemnej i kierowana na adresy wskazane w Umowie.
SPRAWOZDAWCZOŚĆ
- Beneficjent jest zobowiązany do uzgodnienia z Powracającym Naukowcem i wspólnego składania corocznych raportów częściowych oraz raportu końcowego za pośrednictwem systemu teleinformatycznego Agencji.
- Raport częściowy jest składany w terminie do 31 stycznia każdego roku za rok poprzedzający.
- Do rozliczenia drugiego raportu częściowego wymagane jest złożenie przynajmniej jednego wniosku o grant (z wyłączeniem grantów Instytucji Beneficjenta).
- Raport końcowy jest składany do 60 dni od terminu zakończenia realizacji Projektu wskazanego w Umowie
- W przypadku problemów technicznych z formularzami Raportów częściowych i końcowego dopuszcza się możliwość składania Raportów, wezwań do uzupełnienia w formie pisemnej.
Więcej szczegółów na stronie:
https://nawa.gov.pl/programy-nawa/programy-nawa-alias/programy/polskie-powroty-nabor-uzupelniajacy-2021