Gratulacje dla Patrycji Ledwoń!

Data: 16.06.2023

Pani Patrycja Ledwoń przez całe studia bardzo aktywnie współpracowała z Uniwersytetem we Florencji - drugim promotorem doktorantki był prof. Paolo Rovero z tejże uczelni. Opiekunem naukowym z ramienia PWr był prof. dr hab. Rafał Latajka. Efektem współpracy jest rozprawa "Design, synthesis, and biological investigation of new peptides and peptidomimetics of cosmeceutical interest", łącząca w sobie zagadnienia z nauk chemicznych i farmaceutycznych. Interdyscyplinarność pracy podkreślały recenzje, w których powtarzały się pochwały dotyczące wysokiego poziomu przeprowadzonych badań oraz osiągniętych wartościowych wyników.

Obrona rozprawy odbyła się 14 czerwca. Stopień doktora zostanie nadany uchwałą Rady Dyscypliny Naukowej Nauki Chemiczne. Serdecznie gratulujemy!