Wrześniowe obrony w „BioTechNan"

Data: 25.09.2023

Pani Anna Skorupska - Stasiak realizowała swój doktorat pod opieką prof. dr hab. inż. Andrzeja Ożyhara oraz prof. dr hab. Macieja Kozaka (Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu). Ponadto, w trakcie studiów doktorantka odbyła staż na Uniwersytecie Masaryka w Brnie. Efektem prac jest rozprawa pt. Analiza molekularna Nukleobindyny-2 z Gallus gallus. Recenzenci rozprawy podkreślali wykonaną pracę eksperymentalną uczestniczki i mnogość zastosowanych technik badawczych.

Pani Klaudia Bielak prowadziła badania na styku nauk chemicznych oraz nauk o Ziemi i Środowisku. Promotorami doktorantki byli: prof. dr hab. inż. Piotr Dobryszycki oraz prof. dr hab. Jarosław Stolarski (Instytut Paleobiologii im. Romana Kozłowskiego Polskiej Akademii Nauk). W ramach projektu uczestniczka zrealizowała staż na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Rozprawa pt. Otolina -1 – białko biomineralizacji ludzkich otokoniów i rybich otolitów została doceniona przez recenzentów za wysoki poziom merytoryczny oraz interdyscyplinarność.

We wrześniu swój udział w projekcie zakończyła również doktorantka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, p. Kinga Maria Pilarska. Nad rozprawą doktorską uczestniczki pt. Kultury in vitro roślin z rodzaju Sarracenia jako źródło związków biologicznie aktywnych czuwały: dr hab. Magdalena Wróbel- Kwiatkowska, prof. uczelni (UPWR) oraz dr hab. Anna Kulma, prof. uczelni (Uniwersytet Wrocławski). Doktorantka podjęła w niej niezwykle ciekawy temat roślin mięsożernych. I znów recenzenci docenili wysoki poziom merytoryczny pracy, wnioskując o jej wyróżnienie.

Wszystkim uczestniczkom dziękujemy za udział w projekcie, gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na dalszej drodze naukowej.