Zakończenie projektu. Cel został zrealizowany!

Data: 14.03.2024

W projekcie „BioTechNan” wzięło udział łącznie 33 doktorantów. Najliczniejszą grupę stanowili uczestnicy z Wydziału chemicznego Politechniki Wrocławskiej. Łącznie 16 doktorantów zostało objętych wsparciem w jednostkach partnerskich: Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN, Wydziale Biotechnologii UWr oraz na uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

W trakcie realizacji projektu 25 uczestników odbyło zagraniczne staże naukowe. Doktoranci nie tylko wyjeżdżali na uczelnie europejskie, ale również do USA i Australii. Aktywnie uczestniczyli w międzynarodowych konferencjach wygłaszając komunikaty naukowe.

Kluczowy wskaźnik projektu – liczba absolwentów studiów doktoranckich – został osiągnięty z nawiązką. W okresie realizacji projektu 20 uczestników uzyskało stopień doktora. Wszystkie rozprawy doktorskie miały charakter interdyscyplinarny i powstawały pod opieką naukową dwóch promotorów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom naukowym, uczelniom współpracującym za kilkuletnią owocną współpracę.