Informacja rektora nt. funkcjonowania uczelni

Data: 19.03.2021

Szanowni Państwo,

w związku z narastającą liczbą zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w kraju i na Politechnice Wrocławskiej, przypominam i apeluję o przestrzeganie w Państwa jednostkach/komórkach organizacyjnych wszelkich nakazów i zakazów wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów oraz wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Ponadto zdecydowałem o wprowadzeniu następujących działań i środków dla podniesienia bezpieczeństwa pracowników:

1. Kierownicy jednostek/komórek organizacyjnych powinni oddelegować do pracy zdalnej wszystkich pracowników, których obecność na uczelni nie jest niezbędna do zachowania ciągłości pracy w danej jednostce/komórce organizacyjnej bądź utrzymania jakości kształcenia w ramach prowadzonych zajęć laboratoryjnych, prac dyplomowych oraz działalności badawczej uczelni.
  2. Wydarzenia, spotkania organizacyjne odbywają się wyłącznie zdalnie z ewentualnymi wyjątkami za zgodą właściwego Prorektora lub Dziekana.
  3. W celu zminimalizowania obecności osób trzecich wprowadza się ograniczenia dostępu do obiektów uczelni.

prof. Arkadiusz Wójs, rektor