MNiSW: Nabór wniosków w ramach programu "Studenckie koła naukowe tworzą innowacje" trwa do 4 listopada 2024

Trwa nabór wniosków w ramach programu ministerialnego "Studenckie koła naukowe tworzą innowacje".

Przedmiotem programu jest wsparcie studenckich kół naukowych działających w ramach uczelni w:

• prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych, w szczególności mających na celu tworzenie lub modernizację technologii, lub rozwiązań technicznych i popularyzacji ich wyników,
  • transferze wyników prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych do sfery gospodarczej,
  • nabywaniu przez członków tych kół kompetencji miękkich potrzebnych do prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych i popularyzacji ich wyników, w szczególności w zakresie komercjalizacji tych wyników oraz związanego z nimi know-how, pracy w zespole i wystąpień publicznych podczas udziału w konferencjach naukowych i naukowo-technicznych oraz seminariach naukowych,
  • zakupie certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych oraz know-how związanego z tymi wynikami.

– w celu pomocy kołom naukowym w realizacji innowacyjnych projektów i podniesienia jakości działalności tych kół oraz usprawnienia mechanizmu transferu technologii i rozwiązań technicznych powstałych w ramach ich działalności do sfery gospodarczej.

Wnioskodawca (PWr) może złożyć nie więcej niż:

- 3 wnioski dotyczące kół naukowych, które nie uczestniczyły w okresie 24 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku w organizowanych na arenie międzynarodowej konkursach o tematyce badawczej lub naukowo-technicznej, do udziału w których są zapraszane koła naukowe działające w uczelniach;

- 10 wniosków dotyczących kół naukowych, które uczestniczyły w okresie 24 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku w organizowanych na arenie międzynarodowej konkursach o tematyce badawczej lub naukowo-technicznej, do udziału w których są zapraszane koła naukowe działające w uczelniach

– przy czym jednego koła naukowego mogą dotyczyć nie więcej niż 2 wnioski!

Wysokość finansowania albo dofinansowania projektu nie może przekroczyć 70 000,00 zł.

ZASADY PRESELEKCJI WNIOSKÓW:

W związku z formalnym ograniczeniem liczby wniosków w ogłoszonym naborze, ustalony został następujący tryb aplikowania:

- wszystkie wnioski studenckie będą składane do Działu Wsparcia Aktywności Studenckiej. Zostanie powołana Komisja ds. oceny wniosków, która dokona wyboru projektów, z zachowaniem kryteriów ilościowych wynikających z regulaminu konkursu (3+10) dostępnego na stronie MNiSW.

Przedstawiamy następujący harmonogram:

konsultacje przy pisaniu wniosków i wstępna ich weryfikacja z pracownikami Sekcji Aplikacji Projektów- Dział Projektów – do 16.10.2024 r.

* Justyna Abel – justyna.abel@pwr.edu.pl, tel. 71 320 35 19

* Anna Korotusz-Mirecka – anna.korotusz-mirecka@pwr.edu.pl, tel. 71 320 47 52

* Agnieszka Raczkowska – agnieszka.raczkowska@pwr.edu.pl, tel. 71 320 43 23

* Paweł Uniłowski – pawel.unilowski@pwr.edu.pl, tel. 71 320 21 76

UWAGA! Prosimy o kontakt w ww. osobami w celu ustalenia szczegółów współpracy.

- w terminie do 18.10.2024 r. należy dostarczyć do Działu Projektów (bud. A-1, pok. 150 lub 426) podpisane przez opiekuna koła (kierownik projektu) oraz dziekana, zgłoszenie projektu  na druku „zgłoszenie projektu indywidualnego” (wzór zał. Nr 1a do ZW 2/2023) – UWAGA! W przypadku zgłoszenia przez dane koło więcej niż jednego projektu, wymagane jest posiadanie adekwatnej liczby zgłoszeń. Zgłoszenie powinno identyfikować dane koło i projekt – sugerujemy przy nazwisku opiekuna, w nawiasie wskazać informację np. „opiekun Koła Naukowego…”, natomiast w sekcji Nazwa programu wskazać: „Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje; tytuł projektu”

- złożenie wniosków do Działu Wsparcia Aktywności Studenckiej do 18.10.2024 r. - należy pobrać pdf wniosku z systemu OSF i wysłać mailem na adres katarzyna.szybalska@pwr.edu.pl

- wybór 13 wniosków przez Komisję w okresie 21 - 24.10.2024 r.

- weryfikacja i procedowanie podpisywania wniosków przez Sekcję Aplikacji - Dział Projektów w okresie 25.10 - 04.11.2024 r.

Opiekun programu ze strony Działu Wsparcia Aktywności Studenckiej: Katarzyna Szybalska - katarzyna.szybalska@pwr.edu.pl, tel. 71 320 43 21.