Dział Projektów

NCN: Otwarto konkursy OPUS 28 + LAP/ Weave i SONATA 20, nabór wniosków w Dziale Projektów 6 grudnia 2024

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło nabór wniosków w konkursach na projekty badawcze OPUS 28+LAP/Weave i SONATA 20. Łączny budżet obu konkursów to 600 mln złotych. Nabór potrwa do 16.12.2024r. do godz. 16.00 (wewnętrzny termin na złożenie projektu na PWr przypada na 6 grudnia br.)

OPUS to największy program grantowy NCN. Jest otwarty dla wszystkich, niezależnie od doświadczenia i stażu naukowego kierownika projektu. W OPUS można ubiegać się o finansowanie projektów ze wszystkich dziedzin nauki. W każdej edycji konkursu OPUS naukowcy mogą wnioskować o środki na projekty krajowe, ale także projekty realizowane we współpracy z partnerami z zagranicznych instytucji naukowych lub z wykorzystaniem przez polskie zespoły badawcze wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych.

We jesiennej edycji konkursu OPUS dodatkowo NCN otwiera ścieżkę LAP w ramach programu Weave – dzięki niej polscy naukowcy mogą otrzymać środki na projekty realizowane we współpracy z partnerami z Austrii, Czech, Słowenii, Niemiec, Szwajcarii, Luksemburga lub Belgii-Flandrii, którzy występują równolegle o środki finansowe na realizację tych projektów do właściwych dla danego kraju instytucji finansujących. W takiej konfiguracji wnioski LAP oceniają zespoły ekspertów NCN, zaś agencje zagraniczne akceptują wyniki tej oceny i na jej podstawie przyznają środki zespołom partnerskim.

Projekty OPUS można planować na 12, 24, 36 lub 48 miesięcy, a projekty OPUS LAP na 24, 36 lub 48 miesięcy, w zależności od kraju rezydencji zespołu partnerskiego.

Nie ma górnego limitu finansowania na jeden projekt.

Szczegółowe informacje - OPUS: https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/opus28

SONATA nabór przeznaczony dla naukowców, którzy uzyskali stopień doktora w okresie od 2 do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem, czyli między 1 stycznia 2017 do 31 grudnia 2022. Okres ten może zostać przedłużony w określonych przypadkach, np. o czas przebywania na zwolnieniach lub poświęcony opiece nad dziećmi.

Kierownicy projektów muszą mieć w swoim dorobku co najmniej jedną opublikowaną lub przyjętą do druku pracę, lub przynajmniej jedno dokonanie artystyczne/artystyczno-naukowe. Projekty SONATA można planować na 12, 24 lub 36 miesięcy. W skład zespołu badawczego, oprócz kierownika projektu, mogą wejść dodatkowi wykonawcy, w tym studenci i doktoranci oraz osoby na stanowisku typu post-doc. Kierownikiem projektu w konkursie SONATA można być tylko raz.

Szczegółowe informacje - SONATA: https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/sonata20

Harmonogram aplikacji:

  •  do 2 grudnia 2024 – zgłoszenia udziału w naborze
  •  do 6 grudnia 2024 – przekazanie gotowego wniosku do weryfikacji w Dziale Projektów
  •  do 16 grudnia 2024, godz. 16.00  – termin wysyłki wniosku do NCN

Kontakt w Dziale Projektów:

  • Justyna Abel: tel. 35-19;  justyna.abel@pwr.edu.pl
  • Anna Korotusz-Mirecka:  tel. 47-52;  anna.korotusz-mirecka@pwr.edu.pl
  • Agnieszka Raczkowska: tel. 43-23;  agnieszka.raczkowska@pwr.edu.pl
  • Paweł Uniłowski: tel. 21-76;  pawel.unilowski@pwr.edu.pl
Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję