Dział Projektów

Horyzont 2020

Horyzont 2020 to Program Ramowy Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji. Jest kontynuacją 7 Programu Ramowego, a jego struktura została oparta na trzech kluczowych wzajemnie wspierających się priorytetach:

I.   Doskonała baza naukowa - Excellent Science
II.  Wiodąca pozycja w przemyśle - Industrial Leadership
III. Wyzwania społeczne - Societal Challenges

Priorytety uzupełniono dodatkowymi celami:

IV. Upowszechnianie doskonałości i zapewnienie szerszego uczestnictwa – Spreading Excellence and Widening Participation:
  - Teaming – celem jest łączenie wiodących instytucji badawczych z mniej rozwiniętymi jednostkami, aby tworzyć lub modernizować centra doskonałości.                 
  - Twinning – celem jest wzmocnienie rozwijającej się jednostki w określonej dziedzinie badań poprzez powiązanie jej z co najmniej dwiema instytucjami wiodącymi w tej dziedzinie naukowej. ERA Chairs – celem jest wsparcie uczelni i innych instytucji naukowych, aby utrzymały wysoką jakość zasobów ludzkich i wdrożyły zmiany strukturalne zmierzające do osiągnięcia trwałej doskonałości. Stanowiska ERA Chairs powinni obejmować wybitni badacze w wybranej dziedzinie badań.    
  - COST – celem jest wspierania współpracy między naukowcami z całej Europy i umożliwienie im dostęp do międzynarodowych sieci naukowych.

V. Nauka z udziałem społeczeństwa i dla społeczeństwa - Science with and for Society, w ramach których można realizować projekty służące budowaniu efektywnej współpracy między nauką a społeczeństwem w celu pozyskania nowych talentów dla nauki, jak i sparowania doskonałości naukowej ze świadomością i odpowiedzialnością społeczną.

VI. Europejski Instytut Innowacji i Technologii - European Institute of Innovation and Technology (EIT)

VII. Euratom Program Badawczy i Szkoleniowy 2014-2018 - Euratom Research and Training Programme 2014-2018,  w ramach którego, realizować można prace badawcze i szkoleniowe w dziedzinie fizyki jądrowej,bezpieczeństwa nuklearnego, ochrony przed promieniowaniem, zarządzania odpadami promieniotwórczymi, wykorzystania energii jądrowej jako źródła energii, medycznych zastosowań promieniowania.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję