Dział Projektów

Industrial Leadership

W ramach priorytetu Wiodąca pozycja w przemyśle - Industrial Leadership ubiegać się można o:

1. Projekty w obszarze Technologii prorozwojowych i przemysłowych (Leadership in Enabling and Industrial Technologies - LEIT), które powinny obejmować badania naukowe kończące się wdrożeniami w dziedzinach takich jak: technologie informacyjno-komunikacyjne (Information and Communication Technologies – ICT); kluczowe technologie prorozwojowe (Key Enabling Technologies - KET) obejmujące: nanotechnologię, zaawansowane materiały, biotechnologię, zaawansowane technologie produkcji i przetwarzania; technologie kosmiczne (Space). W projektach typu LEIT nacisk kładziony jest na współdziałanie i powiązanie różnych technologii i ich relacji względem wyzwań społecznych. Wsparcie dotyczy przełomowych technologii i ma się przyczynić do pobudzenia konkurencyjności, tworzenia nowych miejsc pracy, wzrostu gospodarczego. Kluczowy jest udział partnera przemysłowego.

2. Finansowanie ryzyka (Access to risk finance), które nie jest skierowane bezpośrednio do naukowców, a oferuje instrumenty wsparcia finansowego takie jak pożyczki, gwarancje, finansowanie kapitałowe (equity), finansowanie pośrednie (mezzanine) i Venture Capital. Wsparcie kierowane jest do przedsiębiorstw różnych wielkości, centów badawczych, uczelni, spółek celowych i innych instytucji zaangażowanych w badania i innowacje. Celem jest zapobieganie deficytowi w dostępie do finansowania dłużnego i kapitałowego dla firm, projektów badawczo-rozwojowych i innowacyjnych na wszystkich etapach rozwoju, które obarczone są dużym ryzykiem. Wraz z instrumentem COSME działanie wspiera rozwój kapitału podwyższonego ryzyka na poziomie Unii Europejskiej.

3. Finansowanie Innowacji MŚP (Innovation in SMEs), które ma zaspokoić potrzeby finansowe MŚP zorientowanych na współpracę międzynarodową, chcących wdrażać innowacyjne pomysły obarczone dużym ryzykiem, będące na różnych etapach rozwoju – od fazy wczesnej, czyli przygotowania studium wykonalności, po fazę komercjalizacji.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję